Pozycjonowanie & Google Ads - SEMLINK

Cennik SEO

Cennik WWW

Cennik Google Ads

Lokalne SEO

Kampanie Google Ads

Pozycjonowanie Stron Internetowych

Chcesz wiedzieć więcej?

Zapraszamy do lektury o marketingu internetowym:

Blog o SEO i SEM

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019-2024

SEMLINK - Agencja SEO i SEM

 

Pozycjonowanie stron LUBAŃ

 

Prowadzisz firmę w Lubaniu i chcesz aby Twoja strona była widoczna w internecie? Napisz do nas.

Pozycjonowanie strony - Lubań. Czym jest SEO i dlaczego warto?

 

Działania polegające na dokładnym dostosowaniu witryny pod wymogi algorytmów wyszukiwarek nazywane są pozycjonowaniem stron internetowych – inaczej Search Engine Optimization.

 

Dzielą się na dwa obozy, z których pierwszy dotyczy czynności stricte związanych z optymalizacją strony www (czasu ładowania, responsywności, przejrzystości kodu), a drugi obejmuje stworzenie i publikacje użytecznych i nasyconych słowami kluczowymi tekstów SEO. Tylko oba procesy przeprowadzone jednocześnie przyczyniają się do budowania jak najwyższych pozycji w organicznych wynikach wyszukiwania.

 

Wiele firm posiadających stronę internetową powinno pozycjonować witrynę samemu (znając przynajmniej podstawy SEO) bądź z pomocą profesjonalisty. Jest to działanie konieczne do budowania widoczności w sieci oraz regularnego pozyskiwania nowych klientów. Dzięki publikacji wysokiej jakości treści oraz pozyskiwania wartościowych linków zwiększasz zaufanie do swojej marki i pokazujesz się jako ekspert w branży. Większość użytkowników wybiera strony z pierwszej dziesiątki w Google, istotne jest więc, aby tam się znaleźć.

Prowadzisz biznes w Lubaniu? Dowiedz się czemu pozycjonowanie to Twój obowiązek?

 

Liczba Internautów internetu na świecie (w tym również w naszym kraju) rośnie w olbrzymim tempie. Tylko w naszym kraju z Google - najpopularniejszej wyszukiwarki - korzysta ponad 20 milionów osób każdego miesiąca. To olbrzymia liczba i dowód na to, że każdy przedsiębiorca aby skutecznie zdobywać klientów, musi zadbać by jego firmowa strona internetowa była wysoko w naturalnych wynikach wyszukiwania.

 

Jak usługa SEO wygląda w praktyce?

 

Po wpisaniu w wyszukiwarkę Google konkretnej frazy (np. salon fryzjerski Lubań) otrzymamy listę witryn firm w miejscowości Lubań, które wg algorytmu wyszukiwarki Google oceniane są za najbardziej pasujące do zapytania. To nie przypadek, że niektóre witryny są wyżej a inne niżej. Aby strona Twojego biznesu z miejscowości Lubań znalazła się wyżej od witryn konkurencji należy poddać ją procesowi optymalizacji.

 

Optymalizacja witryny dla wyszukiwarek składa się na działania poza samą stroną (ang. off-page) oraz w obszarze promowanej witryny (ang. on-page).

 

Pierwszy typ zabiegów to tworzenie odnośników prowadzących do pozycjonowanej witryny (tzw. linkowanie). Stale ulepszane algorytmy wyszukiwarek (zwłaszcza Google) wymusiły zdobywanie odnośników wysokiej jakości. Minęły już czasy, w których jakiekolwiek linki przekładały się na wyższe rankingi pozycjonowanej w ten sposób witryny internetowej. Obecnie jakość pozyskiwanych odnośników z innych witryn jest niesamowicie istotna aby uzyskać zamierzony efekt w postaci wysokich pozycji w SERP'ach.

 

Zabiegi prowadzone bezpośrednio na witrynie internetowej wpływające na jej budowę, strukturę i treść (ang. on-page) to równie bardzo ważny element strategii SEO. Zdarza się nieraz, że bardzo dobra budowa strony internetowej daje na oczekiwane rezultaty na dłuższy czas a proces linkowania nie muszą być tak intensywne jak w przypadku stron internetowych gorszej jakości.

h4:Pozycja w wynikach wyszukiwania dla witryny z Lubań a ruch na witrynie.

 

Ważną sprawą jest pozycja, na której znajduje się Twoja witryna w spisie wyników wyszukiwania (w tzw. SERP'ach). Im jest ona lepsza, tym więcej potencjalnych klientów, które wpisały konkretną frazę kliknie w dany wynik i zapozna się z ofertą Twojej firmy. W sieci znaleźć można dość zróżnicowane statystyki, jednak poglądowo należy uznać, że wartości te przedstawiają się tak:

 

poz. 1. - 50%

poz. 2. - 35%

poz. 3. - 28%

poz. 4. - 23%

poz. 5. - 20%

poz. 6. - 17%

poz. 7. -15%

poz. 8. - 14%

poz. 9. - 12%

poz. 10. - 10%

 

Opierając się na powyższych liczbach, możemy uznać, że np. 6. miejsce na liście wyników wyszukiwania na frazę np. salon fryzjerski Lubań daje nam miesięcznie ok. 400 wejść a z 1. pozycji na liście wyników wyszukiwania fraza ta przełoży się na ponad 1100 wejść każdego miesiąca. Warto jednak dopowiedzieć, że strona wzorowo wykonana pod kątem wyszukiwarek internetowych będzie pojawiała się na wysokich miejscach na bardzo dużą ilość fraz kluczowych, więc łącznie będzie zbierać znaczną liczbę wejść z wyszukiwarki.

 

Jak długo należy oczekiwać na wypozycjonowanie witryny w Google?

 

Działania SEO to nie działanie jednorazowe. Od początku rozpoczętej współpracy kładziemy nacisk na uzyskanie możliwie najlepszych efektów i zwiększenie Twojej sprzedaży. Tylko profesjonalne podejście do przedmiotu pozycjonowania przekłada się na długotrwałe efekty pozycjonowania. Dlatego nie stosujemy metod pozycjonowania określanych w branży SEO jako Black Hat. Działania takie dają szybkie efekty ale tylko na moment.

 

Podsumowując, na efekty pozycjonowania zgodnego z wytycznymi Google można czekać zazwyczaj od 2 do nieraz 12 miesięcy. W miastach, gdzie konkurencja jest wyjątkowo naprawdę spora, okres ten może ulec wydłużeniu. Czas jaki wymagany jest na to, by stronę wypromować do TOP10 zależy również od samych słów kluczowych.

Przykłady lokalnych słów kluczowych:

 

kuchnie na wymiar Lubań

salon fryzjerski Lubań

tanie noclegi Lubań

remonty mieszkań Lubań

remont łazienki Lubań

elektryk Lubań

mechanik Lubań

warsztat samochodowy Lubań

montaż lpg Lubań

stolarz Lubań

salon kosmetyczny Lubań

przeprowadzki Lubań

 

Przykład lokalnych fraz z tzw. długiego ogona:

 

tani stolarz do schodów zabiegowych Lubań

jaki mechanik samochodowy Lubań

opinie serwis auto-lpg Lubań

 

W zależności od branży w której działasz, lokalizacji w której prowadzimy firmę oraz samych fraz zmienia się trudność słów. Jednymi z trudniejszych są słowa z branż tj. finanse, ubezpieczenia czy branży SEO np.:

Imię
Nazwisko
Twój e-mail:
Telefon:
Strona internetowa:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Darmowa Wycena

Pozycjonowania Stron

Darmowa Wycena

Tworzenia Stron Internetowych

Imię
Nazwisko
Twój e-mail:
Telefon:
Strona internetowa:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

pozycjonowanie Lubań

pozycjonowanie stron Lubań

pozycjonowanie stron w Google Lubań

pozycjonowanie stron internetowych Lubań

 

Niezależnie jednak od powyższych czynników nie ma strony, której nie można wypozycjonować w internecie. Jeśli chcesz, aby Twoja strona znalazła się na pierwszej stronie w wyszukiwarce Google na konkretne frazy kluczowe napisz do nas.

 

A co gdy jeszcze nie masz strony internetowej? Nic nie szkodzi.

Oprócz pozycjonowania stron tworzymy również strony internetowe przyjazne użytkownikom i wyszukiwarkom.

 

Tworzenie stron internetowych Lubań

 

Działasz w Lubaniu i potrzebujesz strony internetowej? Napisz do nas.