Jak skutecznie pozyskiwać klientów?

Kategoria:E-mail marketing |
Podstawą do skutecznego pozyskiwania klientów jest budowanie z nimi zaufania. Firma, która wypracuje sobie miano solidnej marki, z pewnością uzyska sporo nowych klientów, dzięki poleceniu przez obecnych.

Nie jest to jednak takie proste, a zbudowanie dobrej relacji z klientem wymaga przestrzegania kilku kluczowych filarów.

Nie ignoruj swojego klienta.

Warto skupić się na sprawnym i przyjemnym kontakcie. Należy odbierać każdy telefon, niemalże o każdej "rozsądnej" porze, a także możliwie szybko odpisywać na maile. Do wiadomości można niekiedy dołączyć informacje o pojawiających się okazjach bądź niepowtarzalnych ofertach. Profesjonalnie prezentuje się również formułowanie krótkich życzeń świątecznych. Nie wolno jednak przesadzać z nadmiernym oferowaniem swoich usług. Warto pamiętać, że utrzymywany kontakt ma charakter czysto biznesowy, a zbyt duża ilość wiadomości mogłaby przynieść odwrotny skutek i jedynie przytłoczyć klienta, a kolejne wiadomości trafiałyby już tylko do folderu SPAM.

Kulturze to podstawa.

Przyjazne traktowanie, używanie podstawowych zwrotów grzecznościowych oraz formułowanie maili zgodnie z podstawami stylistyki, to coś co z pewnością zaprocentuje u klienta. Warto podkreślić, że najlepsze obchodzenie się z klientem, polega po prostu na takim traktowaniu, jakiego sami byśmy sobie życzyli.

Myśl taktycznie

Nic dziwnego, że przedsiębiorca chce na swoich usługach po prostu jak najlepiej zarobić. Ale fakt, iż klient chce dostać produkty czy usługi w cenie adekwatnej do ich jakości, to również żadne odkrycie. Planując więc koszt oferowanych usług warto więc dobrze poznać rynek, na którym chce się prowadzić działalność, a samą cene dobrać tak aby równocześnie na niej zarobić i dać klientowi poczucie, iż dokonał właśnie świetnego biznesu.

Wybicie się w biznesie bywa niekiedy trudne, ale wystarczy dobra znajomość rynku oraz podstawowych zasad kultury i obycia moralnego, aby skutecznie pozyskiwać wartościowych klientów.


Potrzebujesz pomocy?
skontaktuj się z nami
Kontakt
Wyślij
Zadzwoń