Google Ads Display Advertising - kolejna forma reklamy od Google

Kategoria:Adwords |
W Google, możesz reklamować się na cztery sposoby - za pomocą reklam w wyszukiwarce Google, reklam display, reklam wideo lub reklam w aplikacji. Najbardziej popularną i powszechnie stosowaną formą reklamy w Google, przez marketerów i przedsiębiorców, są reklamy wyszukiwarki Google. Są to reklamy, które pojawiają się na górze i na dole stron wyników wyszukiwania Google i są wyraźnie oznaczone słowem "Reklama".

Reklamy graficzne Google Ads Display

Mają one najwyższy współczynnik konwersji, co oznacza - najwyższy współczynnik przekształcania kliknięć w sprzedaż lub inne pożądane i opłacalne działania. Więcej o reklamach w wyszukiwarce Google przeczytasz tutaj.

Gdzie wyświetlają się reklamy Google Display?

Reklama Google nie kończy się na reklamach wyszukiwania. Reklamy displayowe Google to kolejny sposób na - no właśnie - reklamę. Tym razem w Sieci Reklamowej Google.

Czym jest sieć Google Display Network? Jest to sieć ponad dwóch milionów witryn w Internecie, które są nośnikami reklam od Google. Jak strona staje się częścią Google Display Network? Po prostu przyłącza się do niej, aby być jej częścią.

Witryny, które oferują unikalną treść mogą poprosić o bycie częścią Google Display Network. Google przeanalizuje ich stronę i jeśli uzna ją za godną polecenia, Twoje reklamy będą się na niej wyświetlać.

Jakie są typy witryn w Sieci Wyświetlaczy Google?

W Google Display Network jest ponad dwa miliony witryn. W sumie to prawie trzy miliony. I wszystkie one są bardzo zróżnicowane tematycznie. Są tam liczne strony internetowe ze wszystkich możliwych tematów.

Tak więc, jako przedsiębiorca i właściciel strony internetowej, na pewno będziesz mógł skorzystać z tych tematów i stron i reklamować własną markę.

Pomyśl tylko o tym - chcesz zwiększyć świadomość marki swojej siłowni w społeczności fitness. Tak więc, z kontekstowych kampanii reklamowych, Twoje reklamy wyświetlane będą na stronach internetowych, które koncentrują się na tematach fitness. Reklamy takie można kierować na konkretne słowa kluczowe co jeszcze bardziej podnosi ich atrakcyjność.

Reklamy w GDN są pewnym sposobem, aby zostać zauważonym w swojej oczywistej publiczności i lekarstwem na zwiększenie świadomości marki i długotrwałej reputacji, która w czasie może i przyniesie spory zwrot z inwestycji (ROI).

Czy wszystkie reklamy display przynoszą sprzedaż?

Tak i nie. Reklama może być zdradliwa - jak każda reklama. To musi być starannie przemyślane, utworzone, ukierunkowane, zoptymalizowane. Optymalizacji reklam nie może być końca - nawet jakskuteczniejszą kampanię reklamową można ulepszyć. Zawsze jest coś do poprawy.

Reklamy wyświetlane mają niższy współczynnik konwersji niż reklamy w wyszukiwarce. Dlaczego? To proste - ludzie, którzy są w potrzebie rozwiązania obecnego problemu lub potrzebują natychmiastowego zakupu lub usługi, mają tendencję do szukania go w wyszukiwarce Google.

Jednak sieć reklamowa Google Display Network również może przynieść natychmiastowe konwersje! Jak? Dzięki sprytnym i strategicznym kampaniom reklamowym.

Ponadto, konwersje nie muszą być natychmiastowe. Aby Twój biznes i strona internetowa odniosły sukces i przyniosły zyski, nie potrzebują tylko natychmiastowej sprzedaży.

Twoja firma może znacznie skorzystać na budowaniu marki, świadomości klientów i zasięgu. Reklamy GDN to też dobry sposób na ruchu na stronie internetowej. Wszystkie to można zrobić z reklamą Google Display. To wszystko przekłada się na sprzedaż i zyski na dłuższą metę.

Ile kosztują reklamy displayowe?

Ich cena jest znacznie niższa niż reklamy w wyszukiwarce. Średni PPC reklamy displayowej żadko przekracza 1 zł. Przy reklamie tego samego produktu lub usługi w wyszukiwarce średni PPC bywa wielokrotnie wyższy. Tak więc reklamy w sieci reklamowej Google to niewielki koszt, który w czasie doprowadzi do wzrostu sprzedaży w Twojej firmie.

Czy jesteś gotowy, aby zwiększyć świadomość swojej marki i zysk z reklamą Google Display? A może po prostu chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z nami już dziś.


Potrzebujesz pomocy?
skontaktuj się z nami
Kontakt
Wyślij
Zadzwoń