Czy samodzielne pozycjonowanie strony ma sens?

Kategoria:SEO |
Brutalna, lecz bardzo prosta zasada współczesnego marketingu mówi wprost: jeśli jakiejś firmy nie ma w Internecie, to ona nie istnieje. Bardzo boleśnie przekonują się o tym zwłaszcza małe przedsiębiorstwa, które przez brak witryny internetowej tracą mnóstwo klientów.

Czy samodzielne pozycjonowanie strony ma sens?

Jednak samo posiadanie strony www to dopiero początek działań marketingowych, reklamowych i pozyskiwania klientów. Aby osiągnąć w nich jak najlepsze rezultaty, trzeba jeszcze zadbać o odpowiednią pozycję w wynikach wyszukiwania.

SEO dla firmy

W tym zaś nieocenionym sojusznikiem okazuje się SEO i pozycjonowanie, czyli budowanie pozycji strony www na określone słowa kluczowe. Jeśli firma sprzedaje części hydrauliczne, działania pozycjonerskie powinny być ukierunkowane na promocję haseł związanych właśnie z tym profilem. Dla zwykłego właściciela firmy, który nie ma czasu samodzielnie zajmować się marketingiem, byłoby to jednak zadanie zbyt czasochłonne, a przy tym kosztowne. Przy obecnym szerokim rynku SEO samodzielne pozycjonowanie nie ma większego sensu i to nie tylko pod względem finansowym.

Trzy powody "przeciw"

Po pierwsze: przedsiębiorca w 99% przypadków nie dysponuje odpowiednim przygotowaniem technicznym, czyli dostępem do źródeł dla linków, programami wspomagającymi pozycjonowanie, stronami do budowania zaplecz tematycznych itp. Po drugie: nie dysponuje również na tyle obszerną wiedzą, by móc od razu równać się z profesjonalistami działającymi w branży od wielu lat. Po trzecie: nie jest w stanie reagować odpowiednio szybko i skutecznie na zmieniające się algorytmy wyszukiwarek, bo - wracając do punktu pierwszego - nie ma odpowiednich narzędzi.

Kiedy pozycjonować samemu?

Nie oznacza to jedna, że w każdym przypadku trzeba rezygnować z samodzielnego pozycjonowania. Ma ono sens w przypadku firm o niszowym profilu działalności i z niewielką konkurencją albo firm lokalnych, które swoje produkty i usługi oferują na określonym terenie. Jeśli jednak działalność przedsiębiorstwa jest szersza, a jej klientami są osoby z całej Polski, lepiej, bezpieczniej i korzystniej finansowo powierzyć SEO doświadczonym ekspertom.


Potrzebujesz pomocy?
skontaktuj się z nami
Kontakt
Wyślij
Zadzwoń