60 sekund w internecie

Kategoria:Mobile |
Co się dzieje w internecie w ciąg 1 minuty? Jeśli nie wiesz to czas najwyższy przedstawić kilka istotnych faktów, które pozwolą zrozumieć dlaczego rynek reklamy internetowej rozwija się w takim tempie.

Więc co się tak naprawdę dzieje w ciągu 60 sekund w światowym internecie? A no dzieje się sporo. W tym oto czasie dzieje się tak wiele, że przeciętny człowiek nie jest sobie w stanie tego wyobrazić. Przykładowo samych tylko zapytań wpisywanych w wyszukiwarkę Google jest ponad 2,4 miliony a to tylko jedna minuta. Co jeszcze się dzieje w tym czasie?

Nowe strony i wysłane e-maileJedna minuta to czas kiedy na świecie jest rejestrowanych ponad 70 nowych domen, powstaje prawie 600 nowych stron internetowych i 350 blogów opartych na WordPressie. Każde 60 sekund to ponad 200 000 000 wysłanych e-maili. Sprzedaż niektórych gigantów również robi wrażenie. Amazon.com sprzedaje w ciągu 60 sekund produkty za ponad 80 tys. dolarów. Tak krótki czas wystarczy, aby z iTunes zostało pobranych 17 tysięcy utworów. Tyle samo transakcji zawiera w internecie sieć Walmart. Poprzez Skype'a jest prowadzonych tyle rozmów, że gdyby były wykonane jedna po drugiej to rozmowa trwała by ponad 23 tys. godzin.

Społecznościowe wariactwoTo co dzieje się w sieciach społecznościowych to prawdziwe szaleństwo. Na YouTube w ciągu minuty wgrywane są 72 godziny filmów. Minuta na Facebooku to prawie 2,5 milionów postów. Na Instagram'ie pojawia się w tym czasie ponad 200 tys. zdjęć. Także Twitter nie jest specjalnie w tyle. Tam z każdą minutą przybywa 280 tys. nowych tweetów. Ciekawostką, głównie dla osób szukających dobrej pracy, jest fakt, że w LinkedIn w czasie 1 minuty ma miejsce około 11 sys. wyszukiwań.

Ciemna strona mocyOczywiście nie tylko same pozytywne rzeczy mają miejsce w internecie. Jedna minuta wystarczy, aby doszło do 30 nowych kradzieży tożsamości. Do tego dochodzą innego rodzaju kradzieże i oszustwa.


Potrzebujesz pomocy?
skontaktuj się z nami
Kontakt
Wyślij
Zadzwoń